KOOCU KC-1502DD Adjustable Power Supply
৳ 2,500.00
  • Digital Adjustable Power Supply
  • Output voltage: 0-15V DC
  • Brand: KOOCU
  • Model: KC-1502DD
  • Made in China
Description
Koocu Elite-1502dd constant voltage regulation power supply 15V 2A for phone repair
Model Number:
1502DD
Product type:
KOOCU-1502DD 15V 2A Power Supply
Brand Name: KOOCU Application
For Electronics maintenance and repair
Input Voltage: 220V Type:
15V 2A DC Constant Voltage Power
Output Power:
1-50W
Name
Digital Adjustable DC Regulated Bench Power Supply
Output Voltage:
0-15V
Product name:
Output Current: 2A Control mode:
Regulated Bench Power Supply
Output Frequency: 50Hz COLOR
White
Primary Technical Parameter:
  • Power supply input: 230V AC
  • Electric current: 0.6-2A 0-500mA
  • Output voltage: 0-15V DC
  • The test voltage: 0-49.9V
  • Have a 9 v voltage output function
  • Maximum power: 35w max
  • Work temperature: 40oC-70oC
  • Empty carry to exhaust: <0.25W
MAIN FUNCTION:
  • Output constant current adjustable.
  • Output constant voltage adjustable.
  • LCD voltage and current display.
  • Over current protection.
The Advantages of DC power supply:
  1. High precision and good technique to protect product safety and reliability.
Package Contents:
1 x 230V Best 1502DD 15V 2A Adjustable DC Power Supply LED Display Mobile-phone repair